Аліна Задорожня: «Моя любов і допомога – найсильніші обереги чоловіку на війні»

Переяслав. Київщина
12.11.2022

Восени 2013 року Олександр Задорожний повернувся до Переяслава з Боснії, де два роки навчався іконопису. Юрист за фахом хотів працювати реставратором у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав». Вакансій не було. Але чоловік там познайомився із головною зберігачкою музейних фондів Аліною, з якою в них згодом почалися стосунки. Олександр не стояв осторонь подій в країні – брав участь у Революції Гідності, навесні 2014 року з початком АТО пішов воювати у складі 72-ї окремої механізованої бригади.

Після отриманих травм влітку 2014-ого Олександр не міг більше не повертатися на фронт. Та побувши в зоні АТО, дійшов висновку, що до кінця війни насправді ще далеко. Він повернувся до Переяслава та вони із Аліною одружилися.

Олександр влаштувався на роботу за спеціальністю – очолив Переяславське бюро правової допомоги. Разом із тим продовжував писати ікони. Його роботи прикрасили стіни храмів у Переяславі, в Києво-Печерській лаврі та приватні колекції у Канаді, Франції та США.

Як учасник бойових дій він отримав земельну ділянку, на якій пара розпочала будівництво оселі для своєї майбутньої родини. У 2016 році Аліна народила сина Андрія.

У лютому 2022 року ситуація досягла піку напруги. Зранку 24 лютого Аліну розбудив дзвінок від тітки Олександра зі звісткою про те, що по Умані вдарили ракети. Олександр тоді саме нездужав і лежав під крапельницею. Проте не долікувавшись, того ж дня пішов до військкомату.

«Звісно, я не хотіла, щоб він знову йшов на передову, – каже Аліна. – Думала, може, вже навчило, не захоче? Та хіба його відмовиш? Якби й лягла поперек дверей, він би переступив і побіг. «Якщо ми не підемо, то вони прийдуть сюди», – казав».

Спочатку Олександр перебував на Київщині, згодом його переправили на Харківщину, нині він на Донеччині.

За вісім місяців війни Олександр приїздив додому всього кілька разів – на доукомплектацію після того, як ворог розбив їхній підрозділ. Наприкінці весни, під час візиту додому, Олександр влаштував коханій сюрприз – організував вінчальну церемонію, яку провів капелан Дмитро Волошин. Ледь не наступного ж дня чоловік повернувся на фронт.

Про те, як допомогає Аліна Олександру на фронті жінка розповіла журналістам Переяслав.City.