Центр Святого Мартіна з Фастова відкрив у Херсоні соціальну кухню для мешканців

Херсон
05.06.2023

Волонтери Центру святого Мартіна, що діє при костелі у Фастові, відкрили соціальну кухню у Херсоні. Щоб допомогти мешканцям оговтатися від окупації, годувати гарячими обідами маломобільних людей, надавати емпатичну підтримку та гуманітарну допомогу.

27 квітня кухня відкрилася і годувала щодня сотні людей, а через три дні в Херсоні стався масований обстріл міста. Постраждала територія, яка в 5 хвилинах їзди від соціальної кухні. До 8 травня 2023 року волонтери були змушені припинити роботу. Наразі двері закладу знову відчинені і мешканці Херсону отримують гарячі обіди та тепло сердець, які зігрівають їх у ці страшні часи.

Ідейний натхненник цього проєкту отець Михайло Романів, настоятель костелу у Фастові, ділиться спогадами:

«Ми давно носилися з цією ідеєю. Хочемо поділитися з вами чудом Божої дії. Кухонне обладнання подарували наші друзі і волонтери Богдан і Анна. А коли це сталося можна було робити наступний крок, закупівля посуду, продуктів, логістика».

«На півдні важка ситуація, в самому Херсоні постійно чути вибухи, в першій половині дня можна зустріти людей на вулиці, які швидко вирішують свої справи, відвідують банки, крамниці, установи і повертаються додому. Вечірньої пори вулиці порожні і ця пустка вражає. Нашим завданням було привезти 2000 продуктових наборів, побутову хімію, памперси, корм для тварин, для самого міста і для сіл на березі Дніпра, які по сьогоднішній день не мають відкритих крамниць і електроенергії. Деякі домогосподарства живуть без електрики вже понад 9 місяців»

«Нам вдалося завести допомогу в Нафтогавань – це фактично нуль фронту, будинки крайніх вулиць стоять просто на березі річки, дуже близько до росіян, сюди дострілює будь-яка зброя, тут часто працюють ворожі дрони. Доставили допомогу с. Юріївка, Миколаївська область та селище Понятівка. Загалом на Херсонщину ми доставили понад 12 тон гуманітарної допомоги».

«Херсонщина квітуча і повна надії. Села, які ми відвідали на березі Дніпра залишаються без електрики і води. Віримо і з надією дивимось в майбутнє».