Допомагав попаснянам виїхати з охопленого війною міста. Історія перевізника з Луганщини

Попасна. Луганщина
21.12.2022

Сергій Шемерда – підприємець з Попасної. Він займався пасажирськими перевезеннями з 2013 року. 24 лютого він був у дорозі на Харківщини та потрапив під перші обстріли в районі Чугуєва. Під час евакуації людей з Попасної, як і у 2014, Сергій самостійно сідав за кермо та залишав на себе важчі ділянки – район Капура та Підліс у Попасній.

Людей намагалися збирати центральними зупинками. Проте заїжджали у ті двори, де була можливість проїхати. За його словами, частина людей не хотіла виїжджати, сподіваючись, що бойові дії йтимуть не довго, але потім через сильні руйнування їм доводилося евакуюватися.

«В порівнянні з 2014-2015 роками охочих виїхати було більше, оскільки окупанти дуже сильно зруйнували наше місто. Люди виїжджали з надією, що їдуть не надовго, багато хто спочатку виїхав до Бахмута. На жаль, їх довелося евакуювати й звідти», – каже Сергій.

З часом у Попасній виникли проблеми із хлібом. Мешканці звертались до Сергія з проханням привезти їм його. «Перший раз ми купили 100 булок, а потім у місто щодня завозили 800-1200 булок хліба», – каже Сергій. Підтримуючи зв’язок із місцевою ВЦА, водії підприємства почали допомагати завозити гуманітарну допомогу.

Чим зараз займається Сергій Шеремеда та чи планує повертатися до Луганщини, коли її звільнять він розповів журналістам «Попасна. City».