Фільми в укриттях та маскувальні сітки з ненаркотичної коноплі. Як навчаються студенти на кордоні з Росією

Глухів. Сумщина
03.02.2023

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка не припинив навчати студентів. Хоча місто знаходиться за десять кілометрів від кордону з Росією. 24 лютого вже на околиці Глухова розпочалися бойові дії, розповідає проректор закладу Григорій Луценко. Тривога у гуртожитку університету спрацювала о четвертій ранку. Тож про початок війни студенти дізнались одними з перших. Для іноземних студентів це взагалі стало шоком.

Місто знаходиться в 25-ти кілометровій зоні – в зоні артилерійському обстрілу, тому навчання в університеті проходить дистанційно.  Водночас, в закладі є укриття. Додатковий захист – товсті стіни старовинних будівель. Третьокурсник Арсен Конопля розповідає, що студенти з інших міст університет не відвідують, а глухівчани кілька разів на тиждень збираються в університеті. Цього разу він з одногрупниками дивився фільм в університетському укритті.

«Дивимось фільми україномовні, не завжди розважальні, бо розуміємо, що триває війна». – каже Арсен. 

При університеті працєю волонтерський осередок. Керівник виховного відділу Ольга Вишник розповідає, що збиратися він почав на четвертий день повномасштабного вторгнення. Сюди приходять не тільки педагоги та студенти, але й інші жителі Глухова.  Окрім збору продуктів для військових та виготовлення окопних свічок, тут плетуть багато видів маскувальних сіток. Особливо університет пишається сітками з ненаркотичної коноплі.

Про те, як живуть на навчаються студенти ан самому кордоні з Росією розповідають журналісти «Ямпіль. Info».