Фото як свідчення. Чим запам’ятався перший місяць війни українцям?

Дніпропетровщина
10.09.2022

Російські війська обстрілюють українські міста, знищують житлові райони, вбивають мирних людей. Ця повномасштабна війна залишиться в пам’яті українців особистими історіями, свідченнями та фотографіями. Саме світлинами першого місяця війни діляться жителі Жовтих Вод. Так 34-річний Анатолій Святенко, керівник Школи Козацького Гарту “Хорт” ім. М. Пошедіна, зібрав місцевих хлопців та поїхав до військкомату, потім до поліції, де домовились про співпрацю.

«У місті був сформований взвод – тридцять з гаком хлопців, які готові були боронити місто, і пішла спільна робота з військовими та поліцією по облаштуванню блок-постів та чергуванню на них, чергування в місті, виїзди на затримання мародерів».

30 річна рекламістка Вікторія Афонасенко боялася смерті, окупації та невизначеності. Тому, як багато інших українців, вона знайшла свій порятунок у допомозі іншим.

“На фото міська перетримка тварин. На початку війни ми відвезли туди кілька мішків корму і я зняла відео, щоб показати друзям і підписникам це місце. Так я прийшла до того, що хочу допомагати тваринам, адже вони не отримують зарплат”, – розповіла Вікторія.

40-річний Михайло Мурашкін,  керівник благодійного фонду “Герда” з початком війни став комендантом місцевого бомбосховища, добровольцем, заступником керівника гуманітарного штабу районного ДФТГ у м. Київ.

“На фото зустріч з кумою у Києві. Обидва з Жовтих Вод. Катя – військовий медик. Була в учебці на “Десні”. Їх частину розбили в перші дні, декілька днів добиралась до Києва без зброї, їжі та амуніції. Зустрілись в мене вдома в Києві. Відпочила – і знову на фронт”, – згадує Михайло.

Фото першого місяця війни та чим він запам’ятався українцям розповідають журналісти «Жовті Води. City».