«Іноді не встигаємо порахувати всі обстріли за день». Очільник Авдіївки – про ситуацію в місті

Авдіївка. Донеччина
18.10.2022

На середину жовтня в Авдіївці залишалося приблизно 2200 мешканців. Така приблизна цифра зрозуміла по кількості виданної гуманітарної допомоги. Щодо продуктів харчування у місті немає проблем –  їх достатньо. Однак централізоване водопосточання відсутнє. Його не було ще до початку повномасштабного наступу Росії, бо місто підключено до Донецької фільтрувальної станції і вона вже простоювала приблизно місяць до цього.

Важко сказати, наскільки місто зараз зруйноване. Місяця три тому в ефірі одного з телеканалу голова військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш сказав, що їхав у машині містом і в нього склалося відчуття, що він не бачить жодної вцілілої будівлі. Наразі ситуація стала лише гіршою: ще більше руйнувань, є такі об’єкти, у тому числі інфраструктури, куди « прилітало» вже і не раз, і не два, і не три.

Заїзд та виїзд із Авдіївки всього один і він майже постійно під обстрілом ворога. Якщо їде дві-три машини, то однозначно буде обстріл, якщо одна легкова, то можуть просто не встигнути обстріляти. Тому евакуація людей із міста триває, однак не так активно, як хотілося би.

Про ситуацію в прифронтовій Авдіївці, яку вже восьмий місяць намагаються захопити російські війська, «Новини Донбасу» поговорили з головою військової адміністрації міста Віталієм Барабашем.