«Ми двічі постраждали від війни: в 2014-му і 2022-му». Сім’я з Краматорська оселилася у Фастові

Краматорськ-Київщина
27.12.2022

У 2014 році Краматорськ регулярно обстрілювали російськими ракетами. Тоді там мешкала родина Кошелєвих – Ольга та Андрій та їхні діти –  6-річна Марійка та син Артем, якому виповнився лише 1 рік. Олного дня жінка із донькою потрапила під обстріл, коли забирала дівчинку з дитсадка.

«Ми біжимо з 6-річною дитиною, а ховатися нема куди, всі підвали зачинені. І я кажу маленькій дівчинці, дитині: «Ти знаєш, де наша квартира. Якщо зі мною щось станеться, біжи додому».

Родині довелося виїхати до родичів в Ізюм на Харківщині.

Через півроку родина Кошелєвих повернулася до міста, що було майже зруйновано. Не було світла та води. Без даху залишилася і їхня п’ятиповерхівка. Вони жили на останьому поверсі, в їхній квартирі все було розбито, не залишилося техніки. Однак родина все відремонтувала, за вісім років сам Краматорськ також відбудували. Ольга Кошелєва ніколи не могла подумати, що їм доведеться вдруге залишати знову свій дім.

Перші місяці повномасштабного вторгнення родина вирішила перечекати у себе вдома. В квартирі дорослі облаштували укриття для дітей, щоб ті менше чули звуки вибухів. Однак ракетний обстріл вокзалу у Краматорську навесні, коли серед загиблих були їхні знайомі, змусив родину виїхати з рідного міста. Вони переїхали до Фастова на Київщину, де вже оселилися їхні знайомі.

Прибула родина Кошелєвих до Фастова своїм авто, взяли з собою мінімум – все, що влізло. Та й не набирали багато, бо виїжджали під обстрілами, фактично тікали з Краматорська.

«Коли ми сюди їхали, я дітям казала, що з’їздимо на короткий час туди, де тихо і спокійно. І ось ми гуляємо центром Фастова і тут приліт. Діти дуже злякалися», – згадує Ольга. Але тоді вирішили перечекати, не їхати далі.

Про те, як обживаються Кошелєви на новому місці та про життя під обстрілами в Краматорську, де досі живуть батьки Ольги, вона розповіла журналістам «Фастів News. City».