На війну замість медичного кабінету: як оториноларинголог Остап Левчук опинився під Мощуном

Переяслав. Київщина
30.08.2022

Остап Левчук народився 30 серпня 1969 року на Вінничині у селищі Брацлав у родині лікарів-педіатрів. Батьки вирішили дати йому ім’я Остап – означає «щасливий». Коли у Вінниці реєстрували новонародженого, у ДРАЦСі сказали, що він перший Остап з часів Великої Вітчизняної війни.

У родині не було інших розмов, окрім як про медицину. Тож не дивно, що Остап, як і обидві його сестри, теж стали лікарями. Остап Левчук обрав спеціальність оториноларинголога (ЛОР), на якого вчився протягом десяти років.  Він був серед перших медиків у Переяславі, який наважився відкрити приватну практику.  Остап Левчук  обожнював дітей, вмів знайти до них підхід і пишався тим, що він – дитячий лікар. Стіни його кабінету були завішені малюнками, які дарували йому маленькі пацієнти.

Коли у 2014 році відбувалася Революція Гідності, то Остап Левчук був там цілодобово, оперував поранених. 18 лютого 2014 року він поїхав на чергування на Майдані Незалежності, коли в урядову кварталі почалася стрілянина. Під час штурму Майдану в приміщенні Національної музичної академії шестеро лікарів, серед яких і Остап Левчук, надавали допомогу пораненим. Вони їх шили, навіть оперували 36 годин поспіль.

Остап пішов добровольцем до військкомату ще у 2014 році, але тоді йому відмовили. Сказали, що потрібніший тут як лікар. Тоді він їздив до шпиталю допомогати пораненим бійцям із зони АТО, постійно волонтерив.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну лікар не міг стояти осторонь. Тому зранку 25 лютого 2022 року Остап Левчук зателефонував матері вже з військкомату. За два тижні лікар опинився на північних околицях Києва, біля селища Мощун Бучанського району.  19 березня під час евакуації поранених бійців машину із медиками розстріляли. Серед них був і Остап Левчук.

Журналісти Переяслав. City розповідають про життя лікаря Остапа Левчука, його хоббі  та яку вулицю у місті хочуть переіменувати на його честь.