Найважча зима. Як жила під час морозів деокупована Харківщина

Харківщина
18.03.2023

Найважча зима. Так українці описують три морозні місяці повномасштабної війни. Через постійні ракетні обстріли російською армією мирних українських міст та критичної інфраструктури у помешканнях зникало світло, а почасти і вода. У найбільш постраждалому спальному районі Харкова — Салтівці —мешканці багатоповерхівок залишалися у своїх квартирах навіть в морози.

Салтівку  минулої весни російські війська обстрілювали реактивною артилерією. Цілі будинки залишились без мешканців. «Були часи, коли у моєму під’їзді було семеро людей. У другому під’їзді було здається чотири людини. У третьому чи один, чи два. У четвертий під’їзд якраз прилетіло. Залишались люди, які не транспортабельні, бабусі і дідусі, які не можуть пересуватися», — розповідає 69-річний двірник. До 24 лютого минулого року чоловік працював у приватній фірмі. Сам він за освітою слюсар, а після повномасштабного вторгнення став двірником-добровольцем на Салтівці.

Чоловік розповідає, що на початку великої війни у них на районі майже три місяці не було світла. Їжу привозили волонтери та поліція. Громадський транспорт почав працювати влітку. Сам він не виїжджав, тому що стеріг свою квартиру. У його багатоповерхівці вже живе приблизно півсотні людей. Зараз повернулася на Салтівку і його родина.

Він пам’ятає цей рік на своєму районі добре, його тут знають і вітаються. Цього року хоче відсвяткувати свій ювілей, але додає “якщо доживу”.

Про те, як прожили зимові місяці деокуповані Ізюм та маленьке село Норцівка на Харківщині розповідають журналісти Donbas Frontliner.