«Не хотілося б піддавати своє життя лотереї». Історія однієї родини із Харкова

Харків-Сміла
08.11.2022

Сергій Максимов приїхав з дружиною та донькою з Харкова у Смілу через півтора тижні повномасштабної війни з Росією. До цього працював на взуттєвому виробництві, дружина на заводі економістом, а донька Марія ходила у другий клас. Проте життя родини повністю змінилось зранку 24 лютого.

Вони прокинулися о 5 ранку від звуків вибухів. Через те, що Їхній район на краю міста Максимови відразу пішли шукати підвали для укриття. Однак споруди були необлаштовані, тому сиділи вдома, дотримуючись правила двох стін.

Колега дружини запропонувала виїхати родині Максимових до родичів на Черкащину. На збори було близько пів дня. 7 березня вони виїхали з Харкова. Але більша частина міста була перекрита, не раз доводилось об’їжджати іншою дорогою та стояти на блокпостах у заторах довжиною по 2-3 кілометри.

У Смілі спочатку влаштувались у родичів знайомих. Потім місцеві допомогли з житлом. Сергій Максимову подобається місто та його жителі, однак єдиний недолік – складно знайти роботу.

Після місяця перебування у Смілі дорослі оформили доньку Марію у місцеву школу. Адже зв’язку з їхньою школою  у Харкові майже не було, онлайн-уроки не проводили. Дитині через усі ці події не вистачало живого спілкування.

Як родина живе у Смілі та чи є куди їм повертатися у Харків подружжя Максимових розповіло журналістам Сміла.City.