“Незнайомцям я дала ключі від своєї квартири”. Анна Поліщук знаходить житло переселенцям

Жовті Води. Дніпропетровщина
18.12.2022

24 лютого фітнес тренер з Жовтих Вод Анна Поліщук  прокинулася від телефонного дзвінка своєї подруги о 6 ранку. «Вона запитала, ти вже знаєш? Кажу, що я знаю? Думала щось сталося, але не думала про війну».  Анна зібрала тривожну валізу, поглянула у вікно, а там вже пролітали винищувачі.

Ситуація на сході країни погіршувалася, росіяни почали масово обстрілювати міста, люди вимушені були тікати. Про пошук житла переселенці писали в телеграм-каналах, таким чином їх знаходила Анна Поліщук. Перших людей вона знайшла сама, у Вайбері, вони вже їхали з Курахового. «Я сама їм зателефонувала, сказала, що зустріну, бо була вже ніч. Це була сім’я і це зіграло велику роль, чому я їм довірилась. Мама, тато і двоє маленьких дітей. Їх я поселила у свою власну квартиру, в якій на той час не проживала”, каже Анна.

Перші п’ять квартир, згадує Аня це було житло її друзів, які запропонували допомогу самостійно. Стан деяких квартир був недуже, але вони їх разом приводили до ладу, та людям потрібно було просто десь залишитися, бо у них вже нічого не було. Коли ж квартири знайомих були вже зайняті переселенцями, Аня розпочала пошуки житла самостійно, адже ті хто мав необхідність десь жити почали виходити на дівчину самостійно. Переважно дівчина шукала квартири за комунальні послуги, без орендної плати. Тоді весною це було можливо, зараз це нереально.

Про те, як вона розселяла переселенців і чому вона це робила Анна Поліщук розповіла журналістам «Жовті Води. City»