Окуляри, сітки та продукти для пенсіонерів: як обживаються у Смілі переселенці з Харкова

Харків-Сміла
08.09.2022

Анастасія Пелих – уродженка Бердянська, чоловік –  із Куп’янська. Родина Анастасії досі в окупації, а за рідне місто її чоловіка досі точаться бої. Жінка не бачилися із батьками з Нового року. У перші місяці окупації Бердянська вона не спілкувалася із ними по кілька тижнів, тому що росіяни глушили зв’язок. Коли у травні у місті з’явився інтернет, вона почала зв’язуватись з рідними через месенджери. У Бердянську не має газу з самого початку російського вторгнення, вимикають світло, що неможливо навіть приготувати їжу.

Анастасія разом із чоловіком жила у Харкові. Коли росіяни почали обстрілювати місто, вони із квартири перебралися до під’їзду. Вони облаштували місця для спання та весь час проводили там. Їхня квартира  в Індустріальному районі Харкова. Їм у двір будинку чи біля нього часто «прилітало». Тому родина все ж таки вирішила переїхати на Черкащину.

Квартиру у Смілі родині допомогла знайти одна знайома. Вона ж привела Анастасію до волонтерів із ГО “СІЧ” Сміла. Так дівчина почала плести сітки. Також вона із однодумцями почала розносити продукти по квартирам самотніх людей похилого віку.

Чим займається чоловік Анастасії та чи змогло подружжя відновити свій сімейний бізнес вже у Смілі жінка розповідає кореспондентам Сміла. City