Після армії Росії житло у Маріуполі руйнують будівельники. Навіщо?

Маріуполь. Донеччина
27.10.2022

Угруповання «ДНР» розширило список об’єктів у Маріуполі, які підлягають знесенню найближчим часом, до 136. У переліку не лише будинки, а й адміністративні будинки, дитячі садки, школи у всіх районах міста. Паралельно окупаційна влада продовжує робити гучні заяви про житло, що активно будується. Тільки маріупольці, як і раніше, живуть у підвалах та гаражах. Видавати нові квартири їм не поспішають.

Своєрідно Росія не лише будує у Маріуполі, а й ремонтує.
«23 вересня були зрізані радіатори та вся система опалення. 10 жовтня нам повідомили, що проводитиметься заповнення центрального опалення. Про яке заповнення може йтися? Радіатори не встановлені, вікон немає у квартирах, ні в під’їздах. Цілісність стін будинку порушена», — пишуть жителі Маріуполя.

Місцеві розповідають дивовижні історії. Наприклад, про те, як росіяни змінюють вікна у будинках. Будівельники зрізають їх повністю. Навіть ті, що вціліли. Замість склопакетів, що пережили бомбардування, маріупольцям встановлюють вікна із неякісних матеріалів.

За інформацією в чатах, лише 54 багатоповерхівки із майже 3 тисяч та близько 5 тисяч приватних будинків із 50 тисяч підключили до газопостачання. Угруповання «ДНР» різними каналами інформаційно готує маріупольців до важкої зими і, судячи з усього, зробити його комфортнішим для мешканців не входить до планів окупаційної влади.

Про те, хто будує житло в окупованому  Маріуполі та для кого розбиралися журналісти «Новин Донбасу».