“Про повернення додому я думаю кожен день”. Історія Тетяни Радзимінської з Жовтих Вод

Дніпропетровщина
07.12.2022

Тетяна Радзимінська проживала в Жовтих Водах 24 роки, працювала в садочку вихователем і паралельно вже як 7 років була домашнім кондитером. За всіма справами роботою, кондитеркою, школою вона не дуже слідкувала за новинами і 24 лютого стало для неї несподіванкою. Відтоді – перегляд усіх новин, першими тривогами, перебуванням в сховищах, постійні дзвінки, переживання за рідних і  що робити далі. Останньою краплею стала новина про Херсон.

“Поштовхом до того, щоб виїхати за кордон стала новина про окупацію мого рідного міста Херсон, – відповідає Таня. – Я побачила відео, де танки обстріляли мій район, школу куди я ходила, і я уявила, а якщо вони дійдуть і до нас, я з мамою й сином, як бути? Ну і кожного дня нам з мамою телефонував мій брат, який з родиною проживав в Чехії, він дуже переживав і прохав, щоб ми виїхали.”

Дуже складно було зважитися виїхати, Тетяна все ще надіялась залишитися вдома, але всі новини були невтішні. 2 березня вони виїхали до П’ятихаток, потім до Львова і до кордону, де їх чекав брат Тетяни.

Це була друга подорож Тетяни до Чехії, перед цим вона була у брата на новорічні свята, гуляла по Празі, захоплювалися її красою, чарівністю і казковістю. В цей раз, їй навіть не хотілось дивитись у вікно.

«Важко було сприймати реальність, але те, як тут зустріли, як проводились люди, як відносились і допомагали це не передати, емоції, сльози, бажання віддячити за піклування і допомогу», каже Тетяна.

Тетяну прийняли жити родина чехів, які поселили в своїх будинках 3 сім’ї з України, допомогли з документами, оформленням дітей до школи. Безкоштовні обіди, вся канцелярія від ручки до рюкзака, екскурсії, курси в допомозі вивчення мови, група продовженого дня, літній табір при школі – Чехія робила все для швидшої інтеграції дітей.  Зараз вони навчаються разом з чеськими дітьми.

Чим зайнялася Тетяна Радзимінська у Чехії та чим відрізняються Жовті Води від її прихистку у Чехії вона розповіла журналістам «Жовті Води. City».