Росіяни були “вагітні” війною: як уродженка Криму навчає розпізнавати ворожу пропаганду

Харків-Сміла
09.09.2022

Тетяна Литвин народилася в Євпаторії. У Харків переїхала на навчання. Там же вийшла заміж та залишилася жити. До війни працювала художником у дизайн-студії, що займається розписом стін та інтер’єрним живописом. До війни жінка активно займалась волонтерством, допомагала в Екохабі, сортувала відходи.

З Харкова жінка з родиною виїхали одразу 24 лютого. Тетяна розуміла, що війна почнеться, тому була готовою і заздалегідь зібрала всі необхідні речі.

«Ми готувались до цього, бо багато було інформації. Я слухаю різних журналістів, читаю медіа і вони показували зйомки зі супутника, яка велика там стоїть армія, скільки техніки і я точно розуміла, що їх не просто так там зібрали. Вони були «вагітні» війною і як вони віджали Крим, які були там наративи. Я влітку їздила додому до батьків і все це чула, бачила, скільки  там будується воєнної інфраструктури. Розуміла, що це все так просто не закінчиться», – розповідає Тетяна.

Тому вже у перший день повномасштабного вторгнення Тетяна із дитиною поїхали до Сміли на Черкащині до батьків її чоловіка

Після плетіння сіток у волонтерсбкому хабі, у Тетяні з’явилася можливість допомагати переселенцям у сфері освіти. Спочатку вона навчала дітей малювати, адже має художню освіту. Зараз завдяки міжнародному гранту вона зараз у центральній міській бібліотеці у Смілі лекції з медіаграмотності для усіх охочих віком від 10 до 25 років.

«Дуже важливо розуміти, де факт, де судження, а де на нас намагаються емоційно вплинути. Це треба давати зі школи, бо відтоді, як дитина бере в руки телефон і заходить в Youtube, вона вже починає жити в цій соціальній мережі і впливати на перегляди своїми лайками, вподобаннями. Хтось вже робить контент”, каже Тетяна.

Про дорогу із Харкова до Сміли, збори на ЗСУ на благодійному ярмарку та як вона намагається навчити людей розпізнавати російську пропаганду Тетяна Литвин розповіла Сміла. City