Шанс на нове життя. Історії людей, які через війну переїхали до Жовтих Вод

Херсон-Харків-Попасна-Вугледар-Дніпропетровщина
30.12.2022

Через напад Росії тисячі людей, покинувши свої домівки, евакуювалися зі сходу та півдня України до більш безпечних міст. Серед них – жителька Херсону Анна Усова.  До 24 лютого в неї був невеликий бізнес з обслуговування вантажного транспорту, яким її родина займалася більш як 15 років. Вона чекала на звільнення міста майже 9 місяців і не наважувалася виїжджати звідти.

Через 10 днів після звільнення міста – 21 листопада по станції технічного обслуговування вороги нанесели ракетний удар і вона втратила бізнес. Через постійні обстріли міста по цивільній інфраструктурі та заради психіки 8-річного сина родина прийняла рішення виїжджати. Через декілька днів після того, як сім’я Усових виїхала, снаряд влучив у їхній будинок.

Останні п’ять років Наталія Ющенко працювала фахівцем з переговорів в пивоварній компаній у Харкові, виховувала двійнят. Про початок повномасштабного вторгнення зранку їй повідомила матір, яка живу у стороні Чугуєва та бачила зарево у своїх вікнах. Родина встигла виїхати у перший же день до Жовтих вод. 1 березня їй повідомили про вибух ракет біля її будинку у Харкові.

Ще одна харківчанка Євгенія Зуєва до 24 лютого працювали тренером в трьох місцевих фітнес-клубах. Сама вона родом з Луганської області, у 2014 році через війну на Донбасі переїхала жити до Харкова. Звідти вона із чоловіком вирішили виїхати на початку березня, коли в їхній будинок прилетів снаряд. Євгенія зазнається, що до цього про Жовті води навіть і не чула, а зараз веж працює тренеркою в одному із спортзалів.

Про нових мешканців міста та чи будуть вони пов’язувати своє майбутнє з ним розповідають журналісти «Жовті Води. City».