Одеситка Ксенія Тодорова та мешканка Київської області Оксана Верещак жартують, що вони дуже пасують одна одній. У Ксенії немає лівого ока, в Оксани – правого. Вони можуть доповнювати одна одну на фотографії. Обидві жінки проходять лікування у польському місті Челядзь, Сілезького воєводства.
Лікарі з Канади в рамках канадсько-української програми відновлюють українцям, які постраждали від війни, обличчя, ставлять на ноги після жахливих травм тих, хто втратив надію. За минулий рік лікування тут пройшло майже сто пацієнтів. Переважно, це військові, але є й цивільні жертви російсько-української війни.
40-річна Ксенія Тодорова з Одеси – капітан поліції. Ураження вона отримала під час виконання професійних обов’язків. Деталями ділитися не хоче. Це теж такий наслідок війни. Вдома на неї чекає чоловік та двоє дітей. Коли сталася біда, вони злякалися за неї більше, ніж вона сама за себе. Їх підтримка та підтримка колег дали сили боротися та щодня робити кроки до одужання.
«Завжди знала, що працюю в такому місці, де кожне чергування чи виїзд може закінчитися погано. Тому певною мірою була до такого готовою. Після вибуху весь час була в свідомості. Навіть давала команди колегам-криміналістам, щоб не зрізали з мене форму – дуже любила її. Хоча у мене в гардеробі комплектів поліцейської форми більше, ніж суконь»
За канадсько-українською програмою “Canada Ukraine Surgical Aid Program” з українцями працюють анестезіологи, ортопеди, судинні хірурги, спеціалісти з хірургії голови, шиї та черепно-лицевої хірургії, нейрохірурги, спеціалісти з пластичної хірургії та лікування опіків. З 2014 року в складі канадсько-української медичної місії приїжджав в Україну. Після повномасштабного вторгнення, щоб не ризикувати життями медиків-волонтерів, змінили локацію. Їм потрібен був операційний стіл, кілька вільних палат та можливість зробити діагностику. За домовленістю з Міністерством охорони здоров’я Польщі все це вони знайшли у лікарні міста Челядзь. Це вже третій візит команди лікарів саме сюди.