«Все дуже добре, але залишатись тут ніхто не планує». Як живе громада українських біженців в Ірландії

Полтавщина-Житомирщина-Харків
19.12.2022

На початок грудня 2022 року Ірландія прийняла 65 тисяч українців. При цьому країна ще ніколи не бачила такої кількості біженців, які прибувають за невеликий проміжок часу. Через велику кількість українців у Ірландії уже закінчуються місця для розселення. Однак ірландці продовжують розвозити людей в місця тимчасового проживання.

Одне з них – Хуклесс Віледж. Це приватна територія площею 5 гектарів, розташована дорогою до маяка Hook Head, що на північному заході Ірландії. Усе селище – це десятки одинакових білих будиночків з сірими дахами за 5 хвилин ходьби від океану, довкола лише зелена трава і пальми. До війни в Україні власники цих будинків здавали їх в оренду: місцевість тут дуже мальовнича, поруч океан, тож ця локація чудово підходить для сімейного відпочинку. Зараз майже усі будинки заселені українцями.

Серед нових жителів селища – 46-річна Інна Груша з Житомирської області, вона матір 9 дітей. Коли почалася війна, Інна була на роботі в Англії, але вже 26 лютого повернулася додому, до сім’ї. «Коли я повернулась додому, то спочатку ніхто не думав виїжджати з України, ми вирішили, що будемо до останнього: волонтери, розвозили гуманітарку по селах. Але коли було вже більше інформації про події в Бучі, Гостомелі та інших місць Київщини і з урахуванням, що в мене шестеро дівчат, я зважилась виїхати», – розповідає Інна Груша.

 

Зі слів Інни Груші, по прибуттю в Ірландію її велику сім’ю одразу відправили в Хуклесс Віледж. Але в маленькому будиночку, який виділили сім’ї Груш, було затісно, тож довелось кілька разів кочувати в межах селища. Зараз сім’я живе у великому, комфортному будинку, біля якого ми з Інною і спілкуємось. Зараз Інна Груша не працює, разом з сім’єю отримує соціальні виплати.

«Моїм дітям буває важко, часом накриває, вони починають згадувати, як було вдома, плачуть…Згадують своїх котиків, кроликів, дерева. Я теж не можу сказати, що я залізна людина, але намагаюсь не давати волю емоціям. Мені добре там, де моя родина», – каже Інна.

Про те, як живуть у Хуклесс Віледж українські біженці та чому вони хочуть повернутися додому дізналася журналістка “Zaхid.net”