«Я нічого сам не вирішував, за мене вирішила доля»: Олександр Крамчанінов про волонтерські будні

Полтавщина
15.01.2023

Гадяцький керівник гурту «Край» Олександр Крамчанінов з початком повномасштабної війни почав займатися волонтерством. Зараз він організовує екіпажі з теплим одягом, харчами та медикаментами для військових. А ще доставляє товари першої необхідності – тепловізори, буржуйки, колеса, запчастини. Але спочатку повномасштабного вторгнення на власному мікроавтобусі він вивозив з-під обстрілів людей з Охтирки та Тростянця.

Зараз він із своїм напарником Олександром Плаксіним їздить до військових раз на тиждень. Щоб зібрати передачу для ЗСУ він тільки по Гадяцькій громаді накручує понад 200 кілометрів. Хтось купує плащі та чоботи для солдат, хтось закатує каші в автоклавах та готує сухі борщі, а хтось, як Зоя Поліщук, у сезон збирає гриби для військових. «Колись приїхав до неї по передачку, а її немає, запитую у місцевих: “Де ж Зоя?” А мені кажуть: «Вона ще в лісі, збирає гриби». Доводиться чекати», — каже Крамчанінов.

Щоб вмістити все, що люди дають, то волонтерам потрібен був би КамАЗ із причепом. Тому вони намагаються спочатку взяти найнеобхідніше, а тоді вже все, що влізе

В українських захисників немає проблем із харчуванням. Але Олександр говорить, що хлопцям хочеться домашньої випічки, хоч і не зізнаватимуться. «Тут не стільки хочеться з’їсти, як відчути домашній затишок, тепло. Для них це увага. Вони розуміють, що про них думають й про них дбають. І це великий стимул, аби захищати нашу країну, адже знають заради чого боряться. Коли ми до них приїжджаємо на фронт, вони часто повторюють, що їм нічого не потрібно. Краще щоб ми частіше приїжджали. Так вони відчувають, що хоч трохи побули вдома», — каже волонтер.

Про волонтерські будні та деокуповані міста Олександр Крамчанінов розповів журналістам «Гадяч. City».