Фонд ua.life.delivery займається доставкою ліків, засобів гігієни та дитячого харчування сім’ям із прифронтових територій і тим, які через війну полишили дім. Він утворився із чата у Телеграмі, де кілька колишніх одногрупників обоговорювали що відбувалося навколо них у перші дні вторгнення. Їх зібрала Олександра Кувшинова — журналістка, продюсерка на Fox News, яка у березні 2022 року загинула біля села Горенка під Києвом.
Спочатку у фонду не було офіційної реєстрації і вони досить довго трималися концепції волонтерського ком’юніті небайдужих, допомагали всім, хто пише: і військовим, і людям, у яких рак. Фінансувалися через донати, які люди надсилали їм через соцмереж і це були сотні тисяч гривень.
Телефон Кріс у лютому і березні 2022 року розійшовся по всі пенсіонерам Києва і їй постійно телефонували із запитами про допомогу. За кілька днів у них могло бути до 100 заявок і це був цілковитий хаос. Уже потім організували нормальну роботу: з ботом, заявками. «У мене є машина, і на початках я не тільки розвозила все, а й евакуацією займалася. Моя мама якийсь час платила за бензин і їздила зі мною, бо переживала за мою безпеку, така собі позаштатна учасниця фонду. Складно було, коли Київ постійно обстрілювали, а ми стояли у величезних чергах, щоб купити все необхідне і завезти в лікарні чи людям», — розповідає Катерина.
З часом волонтери почали подавати проєкти на гранти, це набагато ефективніше, бо люди втомлюються донатити і роблять це здебільшого для армії, а фонд працює для цивільних. Команда невелика — у фонді є восьмеро людей, четверо з них – водії. «Ми не плануємо масштабуватися, щоб обробляти тисячі заявок, адже для цього треба повністю поринути в роботу, а ми не отримуємо зарплату у фонді, тож потрібно з чогось жити, – розповідає один із членів команди Олексій. – Мені хочеться, щоб нашій команді було цікаво, щоб ми лишалися вмотивованими, а наша праця — плідною. Мільярд заявок перетворили б це на рутину, а так ми працюємо на комфортному рівні. Щодо труднощів, то бувають моральні дилеми. Наприклад, пишуть хворі на рак люди, а ми таким не займаємося, і як тут не допомогти. Кожну історію переживати особисто — заскладно, тому в нас з’явилася CRM-система».
Про те, як співорганізатори ініціативи зібралися разом та чим вони рятуються від вигоряння розповідають журналісти «Жителів Києва».