Як наспівати сотні тисяч гривень для фронту? Історія будинку культури на Полтавщині

Гадяч. Полтавщина
29.11.2022

Гурт «Тоніка» Гадяцького міського будинку культури існує вже майже 50 років. Нинішній керівник гурту Віктор Посенко став його учасником у 1985-му році. Зараз разом із ним на сцені виступають Неоніла Вірченко, Віталій Васильченко, Олександр Олефіренко та Андрій Чайка. На 16 березня у них був запланований великий концерт у кіноконцертному залі «Дружба», але повномасштабне вторгнення росіян змінило усі плани.

Люди, які звикли працювати для аудиторії фактично залишилося без неї. І замість того щоб сидіти склавши руки працівники Гадяцького будинку почали волонтерити: збирали гроші, продукти для ЗСУ, плели маскувальні сітки. Після місяця волонтерства артисти зрозуміли, що можуть допомагати по-іншому. Так виникла ідея влаштовувати благодійні концерти на підтримку ЗСУ. Перша благодійна мистецька акція відбулася вже у квітні. Тоді назбирали понад майже 29 тисяч гривень. Щоб округлити суму, працівники будинку культури зібрали у колективі ще тисячу гривень. Гроші порівну розділили між ЗСУ та тербороною.

Із початком повномасштабного вторгнення у працівників будинку культури змінилася не лише форма роботи. А й репертуар. Віктор Посенко розповідає, що із репертуару «Тоніки» одразу вилучили пісні російською. Навіть якщо це були українські автори, які писали російською.

Про те, як гурт «Тоніка» підтримує військових на фронті та коли виступатиме перед ним виконавці розповіли журналістам «Гадяч. City».