Як “Станіславський борщ” нагодував 125 000 захисників на фронті

Івано-Франківщина
30.11.2022

З квітня 2022 року Людмила Дорошенко з сусідами, друзями й навіть малознайомими людьми готує страви швидкого приготування для передової. За цей час ініціатива «Станіславський борщ» нагодувала вже майже 125 000 захисників і захисниць.

Почали з борщів, нині ж мають широкий асортимент для м’ясоїдів і веганів. Й досі за допомогою небайдужих обіди від ініціативи «Станіславський борщ» їдуть на фронт безплатно.

Нині в асортименті ініціативи “Станіславський борщ” понад 10 страв. Це – борщ червоний і зелений, харчо, горохова зупа, розсольник, сочевична і нутова зупа, різотто з грибами і веганські: червоний і зелений борщ, нутова, сочевична зупа. Ще розробляють гарбузову зупу, банош і плов. Рецепти усіх страв – ініціатива та робота Людмили Дорошенко та її сусідки Юлі Сорохтей.

“Знаєте як народилася горохова зупа? Технічні працівники ліцею № 26 нам щодня нарізають від 100 до 200 кг овочів. Разом з овочами вони постійно передають сухарики, паковані в кульочки, – говорить Людмила. – Згодом батьки зібрали гроші на подарунок вчительці з нагоди закінчення навчального року. А вона сказала купити натомість щось для борщів. То вони купили нам сіль і запропонували горох, який швидко вариться. І так до тих сухариків ми вирішили робити горохову зупу”.

На початку батьки ліцею №26 навіть самі закуповували продукти для «Станіславських борщів». Тепер Людмила з чоловіком вранці завозять овочі до ліцею, а технічні працівники їх чистять та одразу натирають. Для цього батьки учнів придбали їм комбайн.

У кінці дня порізане і потерте забирають в пакетах по 10 кг і розвозять людям, які сушать овочі вдома. Ініціатива «Станісласький борщ» має вже 50 таких волонтерів.

Про те, як налагодити виробництво сухих супів практично у промислових масштабах для передової Людмила Дорошенко розповіла журналістам “Репортеру”