24 лютого для завідувача пологовим відділенням Біляївської лікарні Олега Балана був складним емоційно. Він прокинувся дуже рано, всюди вже були повідомлення про війну. Балан зібрався та поїхав на роботу, бо там на нього чекали пацієнти. Звичайно, медперсонал був пригнічений новинами, але всі продовжували виконувати свою роботу.
Завідувач пригадує, що паніки серед пацієнток не було. Були вагітні, які попросилися додому, психологічно їм спокійніше було знаходитись поруч з рідними. Якщо медичні показання не були критичними, то таким жінкам розписували лікування та відпускали додому. Але це були поодинокі випадки, загалом жінки трималися досить стійко. У той день у відділенні народилося дві здорові дівчинки.
Щоб жінки відчували себе у безпеці, у підвальному приміщенні лікарні облаштували пологову залу. В укритті – необхідне обладнання, комунікації. В екстрених випадках можна навіть кесарів розтин робити. Однак, кажуть лікарі, такої потреби поки що не було. «Деякий період, коли ситуація була дуже небезпечною, ми всіх пацієнток, які перебували у відділенні, спускали в бомбосховище», – говорить лікарка-гінеколог Ані Ванян. Наразі ситуація порівняно стабілізувалася. Під час повітряної тривоги пацієнткам рекомендують виходити у коридор та для безпеки користуватися правилом “двох стін”.
Про роботу психолога під час війни у пологовому віділенні та як лікарі вмовляють жінок зберегти вагітність попри нестабільну ситуацію розповідають журналісти «Біляївка. City».