Їх називали героями: як водії Фастівського хлібокомбінату возили хліб на небезпечні території

Київщина
22.11.2022

Після початку повномасштабного вторгнення водії Фастівського хлібокомбінату не припинили возити хліб за своїми маршрутами, хоча це вже було небезпечно. Під звуки вибухів та сирен вони доставляли свіжу випічку в Макарів, Бишів, Васильків та інші населені пункти.

Олександр Симон ще до великої війни возив продукцію Фастівського хлібзаводу у магазини Макарова. Не припинив це робити й після 24 лютого. 28 лютого його машину обстріляли. Цього дня ворог вже підійшов на околиці Макарова.

«28 лютого, близько 16 години, потрапив під обстріл, – розповідає водій. – Я їхав у сторону Бородянки, а вони (росіяни – ред.) звідти йшли і почали стріляти з автоматів. Потім побігли, щоб нібито сісти в танк. Я не встиг роздивитися, тому що мав розвернутися і тікати. Мені сказали, що їхати тією дорогою безпечно, що там наші, а виявилося, ні. Звісно, як почали стріляти, було страшно. Думав лише про те, щоб повернутися додому. Вже вдома почало трясти від повного усвідомлення ситуації. Мою машину трохи пошкодили. Але ми її потім поварили і пофарбували».

Після 28 лютого доставку хліба у Макарів на кілька тижнів довелося припинити. Селище було окуповане ворогом, а мости пошкоджені. Після його звільнення поїздки відновилися.

Михайло Шайда возив хліб у Бишів, Грузьке, Ясногородку та Вільне. Ці населені пункти хоча й не були окуповані, але розташовані зовсім поряд з територіями, які займали російські війська. «Окуповане було тільки село Осикове, поряд з Ясногородкою, я доїжджав туди і далі не їхав, – розповідає Михайло Шайда. – Пам’ятаю, як вивантажував хліб, коли росіян вибивали з навколишніх сіл. Все навколо гуділо».

Про те, що бачили водії та як Фастівський хлібокомбінат навесні випускав в три рази більше хліба, ніж зазвичай дізнавалися журналісти «Фастів. News».