2025-01-15
Тил
переглядів

«Ну що, журналіст, попався». Українські репортери про роботу в окупації та полон

Після окупації Херсонської області у лютому-березні 2022-го, росіяни розпочали масові репресії проти цивільних: викрадення, незаконне утримання, катування, а також сексуальне насильство. Журналісти, громадські активісти, вчителі стали одними з перших жертв. Журналіста Олега Батурина з Каховки протримали у полоні 9 днів, Анжелу Слободян з Херсона  — місяць. Ми поспілкувалися з ними про обставини викрадення та незаконного утримання, про роботу в окупації, а також побували у місцях, де їх утримували разом з іншими цивільними. За даними Інституту масової інформації, станом на січень 2025 року у російському полоні перебувають 30 цивільних українських медійників та один журналіст-комбатант.

фото:
No items found.
Поділитися
У цій статті

12 березня 2022 року журналіст і громадський діяч Олег Батурин йшов на зустріч із колегою у рідній Каховці. Дорогою до місця зустрічі його жорстоко затримали. Як виявилося згодом, його колегу, журналіста та волонтера з Нової Каховки Сергія Цигіпу теж. З мішком на голові Батурина доставили в будівлю Херсонської облдержадміністрації, а згодом до слідчого ізолятора. Він пробув в полоні 9 днів за цей час йому зламали чотири ребра та змушували підписати документи, в яких він себе обмовляв.

Анжела Слободян висвітлювала окупацію Херсона протягом чотирьох місяців. Журналістка виходила в прямі етери, не приховуючи обличчя, однак намагалася працювати так, аби її не затримали, переховувалася. У липні 2022-го Слободян затримали і помістили в ту ж саму катівню, що і Батурина.

Обидва впевнені, що опинилися в полоні за журналістську діяльність. Вона ж сприяла визволенню через розголос, переконаний Батурин. Анжелу звільнили через 31 день. Значно менше пощастило тому самому колезі, з яким Батурину так і не вдалося зустрітися в день свого викрадення. Сергій Цигіпа і досі перебуває в полоні. Його незаконно засудили за «шпигунство» і утримують у сімферопольському СІЗО.

Більше про роботу переслідування журналістів в російській окупації дивіться у відео. 

Редакція присвячує цей матеріал колегам, які постраждали від рук Російської Федерації за свою громадянську позицію, професійну діяльність та свободу слова. 

Фото на обкладинці: Анна Цигима

Поділитися
Аби аналізувати трафік та уподобання читачів, Life in War використовує cookies.